A Setét Torony
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mi a velemenyetek a kepregenyrol?

4 posters

Go down

Mi a velemenyetek a kepregenyrol? Empty Mi a velemenyetek a kepregenyrol?

Témanyitás  Susan Delgado Csüt. Jún. 02, 2011 1:16 am

Kepi megjelenites, szereplok, magyar forditas etc. kedves modi nemtom hova kene postolni ezt a topicot, lecci rakd at a megfelelo helyre. koszi puszi
Susan Delgado
Susan Delgado

Hozzászólások száma : 97
Csatlakozás ideje : 2011. Jun. 01.
Age : 88
Tartózkodási hely : Iceland

Vissza az elejére Go down

Mi a velemenyetek a kepregenyrol? Empty Re: Mi a velemenyetek a kepregenyrol?

Témanyitás  Gondwana Szomb. Jún. 04, 2011 6:16 pm

Azon kívül, hogy pár karakter el lett találva vizuális megjelenítésében (Roland apja pl.), nemigen tetszik nekem a képregény verzió. És akkor még finoman fejeztem ki magam. Az első széria megvan angolul és magyarul is de még arra sem tudtam rászánni magam, hogy elolvassam őket.
Gondwana
Gondwana

Hozzászólások száma : 53
Csatlakozás ideje : 2011. May. 31.

Vissza az elejére Go down

Mi a velemenyetek a kepregenyrol? Empty Re: Mi a velemenyetek a kepregenyrol?

Témanyitás  Ame Deron Szomb. Jún. 04, 2011 6:17 pm

Gondwana írta:Azon kívül, hogy pár karakter el lett találva vizuális megjelenítésében (Roland apja pl.), nemigen tetszik nekem a képregény verzió. És akkor még finoman fejeztem ki magam. Az első széria megvan angolul és magyarul is de még arra sem tudtam rászánni magam, hogy elolvassam őket.

Jee, ez most nagyon meglep... Kar. Sad
Ame Deron
Ame Deron

Hozzászólások száma : 53
Csatlakozás ideje : 2011. Jun. 01.
Tartózkodási hely : Ireland

http://fiannafail0.deviantart.com/

Vissza az elejére Go down

Mi a velemenyetek a kepregenyrol? Empty Re: Mi a velemenyetek a kepregenyrol?

Témanyitás  Gondwana Szomb. Jún. 04, 2011 6:20 pm

Ame Deron írta:
Gondwana írta:Azon kívül, hogy pár karakter el lett találva vizuális megjelenítésében (Roland apja pl.), nemigen tetszik nekem a képregény verzió. És akkor még finoman fejeztem ki magam. Az első széria megvan angolul és magyarul is de még arra sem tudtam rászánni magam, hogy elolvassam őket.

Jee, ez most nagyon meglep... Kar. Sad

Mesélj, neked hogy tetszenek a képregények?

Nekem már ott leakadt a lemez, amikor megláttam, hogy milyen durván átírták az eredeti történetet. Tudom, hogy a képregény műfaj más, alkalmazkodni kell, szóval ez részemről nem kritika, csak indoklás, hogy miért nem tetszik.
Gondwana
Gondwana

Hozzászólások száma : 53
Csatlakozás ideje : 2011. May. 31.

Vissza az elejére Go down

Mi a velemenyetek a kepregenyrol? Empty Re: Mi a velemenyetek a kepregenyrol?

Témanyitás  Ame Deron Csüt. Jún. 09, 2011 10:48 pm

A kepregeny amugy nekem nagy oromet okozott, csodalom a rajzolo tehetseget. Nagyon orulok, hogy vegre nem egy tipikusan megrajzolt fantasy-kepregenyt kapunk, hanem egy hangulataban az alapsztorihoz meltoan egyedit es eredetit. Nagyon tetszik tovabba az, hogy a jeleneteknek alapszine van, hogy a karakterek karakteresek es anatomiailag nem eltulzottak.
Szemely szerint en hajlamos vagyok kepeskonyvkent nezegetni a kepregenyt, es a sztorit csak fel szemmel olvasom, mivel ugyis ismerem. Sokkal inkabb az valik erdekesse, mit hoz ki belole a muvesz es hogyan oldja meg, szerintem engem ezert nem zavar annyira a tortenet csonkitasa, egyszerusitese. A kepregeny valoban mas mufaj, ami itt verbalisan hianyzik, annak vizualisan kell jelen lennie, es szerintem ebben nem kell csalodnunk.
Ame Deron
Ame Deron

Hozzászólások száma : 53
Csatlakozás ideje : 2011. Jun. 01.
Tartózkodási hely : Ireland

http://fiannafail0.deviantart.com/

Vissza az elejére Go down

Mi a velemenyetek a kepregenyrol? Empty Re: Mi a velemenyetek a kepregenyrol?

Témanyitás  Gondwana Pént. Jún. 10, 2011 3:04 am

Azt hiszem az én fejemben van a hiba. Nekem nem való a képregény. Szinte zavarnak a képek..
Ha egyszer már valamit összetettem a fejemben, akkor azt csak megzavarják a vizuális feldolgozások. Lehet az képregény vagy film, nekem az idegen. Mint kézen a kesztyű.. azt sem tudom elviselni.
Pedig én magam nem tudok rajzolni, és ha le kellene írnom, hogy hogy néz ki Roland a fejemben, akkor nem tudnám megtenni. Roland számomra egy erős érzés.
Én, ha olvasok, nem látok képeket a fejemben, nem pereg a film, mint sokaknak, viszont az érzések olyan erősek, hogy mégis testet öltenek.. arcok és testek nélkül.
Huh, remélem nem csak egy rakás zagyvaság amit írok.

Igazából csak azt akartam kifejteni, hogy nem sok esélye volt nálam a képregénynek. Borítékolva volt a csalódás.
Gondwana
Gondwana

Hozzászólások száma : 53
Csatlakozás ideje : 2011. May. 31.

Vissza az elejére Go down

Mi a velemenyetek a kepregenyrol? Empty Re: Mi a velemenyetek a kepregenyrol?

Témanyitás  Susan Delgado Szomb. Jún. 11, 2011 11:36 am

Ame Deron írta:A kepregeny amugy nekem nagy oromet okozott, csodalom a rajzolo tehetseget. Nagyon orulok, hogy vegre nem egy tipikusan megrajzolt fantasy-kepregenyt kapunk, hanem egy hangulataban az alapsztorihoz meltoan egyedit es eredetit. Nagyon tetszik tovabba az, hogy a jeleneteknek alapszine van, hogy a karakterek karakteresek es anatomiailag nem eltulzottak.
Szemely szerint en hajlamos vagyok kepeskonyvkent nezegetni a kepregenyt, es a sztorit csak fel szemmel olvasom, mivel ugyis ismerem. Sokkal inkabb az valik erdekesse, mit hoz ki belole a muvesz es hogyan oldja meg, szerintem engem ezert nem zavar annyira a tortenet csonkitasa, egyszerusitese. A kepregeny valoban mas mufaj, ami itt verbalisan hianyzik, annak vizualisan kell jelen lennie, es szerintem ebben nem kell csalodnunk.

Jae Lee ugyrajzol mint az atyauristen (azt nem szamitva hogy nem tud arckifejezeseket rajzolni) de nekem a legtobb szereplo nagyon off volt. ez alol kivetel Jonas, Roland apja, Cuthbert is eleg jo, es nalam itt kb ki is fujt. Rheanal csak neztem hogy Shocked , Cord is elegge No a full sminkelt manikurozott (raadasul anorexias) Susan meg egy vicc. a sarjufas jelenet nagyjabol a melypont nalam. tudom hogy kepregeny es ez egy ilyen mufaj, de akkor is. a magyar forditas meg szinten egy vicc, nemtom ki olvasta magyarul, en csak belekukkantottam de annyi eleg is volt
Susan Delgado
Susan Delgado

Hozzászólások száma : 97
Csatlakozás ideje : 2011. Jun. 01.
Age : 88
Tartózkodási hely : Iceland

Vissza az elejére Go down

Mi a velemenyetek a kepregenyrol? Empty Re: Mi a velemenyetek a kepregenyrol?

Témanyitás  haywire Szomb. Jan. 19, 2013 1:23 am

nekem bejön...bár a magyar fordítás elég gázos.
tetszik benne, hogy nem az a tipikus Marvel féle megjelenítés van benne.
Jae Lee rajzai nagyon megfognak, ahogy egy képre ránézek és látom benne a történetet.

haywire

Hozzászólások száma : 16
Csatlakozás ideje : 2013. Jan. 18.

Vissza az elejére Go down

Mi a velemenyetek a kepregenyrol? Empty Re: Mi a velemenyetek a kepregenyrol?

Témanyitás  Gondwana Szomb. Jan. 19, 2013 5:46 am

Igen, a fordítás önmagában is húzós. Very Happy Susannal nevettünk is rajta jókat.
haywire írta:nekem bejön...bár a magyar fordítás elég gázos.
tetszik benne, hogy nem az a tipikus Marvel féle megjelenítés van benne.
Jae Lee rajzai nagyon megfognak, ahogy egy képre ránézek és látom benne a történetet.
Gondwana
Gondwana

Hozzászólások száma : 53
Csatlakozás ideje : 2011. May. 31.

Vissza az elejére Go down

Mi a velemenyetek a kepregenyrol? Empty Re: Mi a velemenyetek a kepregenyrol?

Témanyitás  haywire Szomb. Jan. 19, 2013 5:51 am

ha rövid időn belül nem tudom beszerezni az angol példányokat nekiugrok az digitális verziónak Smile

haywire

Hozzászólások száma : 16
Csatlakozás ideje : 2013. Jan. 18.

Vissza az elejére Go down

Mi a velemenyetek a kepregenyrol? Empty Re: Mi a velemenyetek a kepregenyrol?

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.