A Setét Torony
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ki a kedvenc negatív szereplőd?

+4
Blaine
Susan Delgado
Ame Deron
Setét Torony
8 posters

Go down

Ki a kedvenc negatív szereplőd? Empty Ki a kedvenc negatív szereplőd?

Témanyitás  Setét Torony Kedd Május 31, 2011 10:50 pm

Nekem Mordred. : ) Egyszerűen nem tudok betelni vele. Amennyire zavart az elején, annyira vált valóságossá, 3 dimenzióssá a saga végére.
Flag viszont abszolút nem fog meg. Nem mondom, hogy nem egy érdekes szereplő, mert az, de nem igazán értem a fejhajtást, ami körülötte van.
Setét Torony
Setét Torony
Admin

Hozzászólások száma : 39
Csatlakozás ideje : 2011. May. 31.
Tartózkodási hely : Hungary

https://asetettorony.hungarianforum.net

Vissza az elejére Go down

Ki a kedvenc negatív szereplőd? Empty Re: Ki a kedvenc negatív szereplőd?

Témanyitás  Ame Deron Szer. Jún. 01, 2011 1:07 am

Mordredrol nekem mindig az Excalibur c. filmben (1981) szereplo Mordred ugrik be, aki ugyan nem pokformaju, de hasonloan utalatos leny. Az osszetettseget en is erzekeltem, de erzekeltem en azt minden Mordrednel, akivel filmvasznon/konyvlapon talalkoztam. Lehet, tobbet kellett volna szerepeltetni, es ikonikussa valik...

Szemelyes kedvencem amugy Blaine es aki ismer, az ugyis tudja, miert, mert mar szazszor kifejtettem. Imadom a mesterseges intelligencias gonoszakat (de jokat is) a 2011 Urodusszeia ota... Az otlet, hogy egy-egy kulonleges jarmunek (hajonak, vonatnak, urhajonak) gondolatai es szemelyisege van, nagyon kozeli a lelkem vilagahoz kicsi gyermekkorom ota. Milyen kar, hogy Blaine-t vegervenyesen eleri a vegzete, es nem csak mellekvaganyra allitjak... Igy nem sok az esely, hogy visszater. Razz
Ame Deron
Ame Deron

Hozzászólások száma : 53
Csatlakozás ideje : 2011. Jun. 01.
Tartózkodási hely : Ireland

http://fiannafail0.deviantart.com/

Vissza az elejére Go down

Ki a kedvenc negatív szereplőd? Empty Re: Ki a kedvenc negatív szereplőd?

Témanyitás  Setét Torony Szer. Jún. 01, 2011 6:06 pm

Én is hasonlóan érzek a mesterséges intelligenca iránt.
Főleg azok mozgatják meg a fantáziám, amelyek emberi érzésekre, cselekedetekre, életre törekednek.
Sokáig kislányként meg is voltam róla győződve, hogy minden gépnek lelke és tudata van, csak titkolják. Hosszan kérleltem a tévét, ha elromlott, hogy ugyan már szedje össze magát, az autónknak pedig a lelkére kötöttem, hogy nagyon vigyázzon a szüleimre az úton. Smile
Setét Torony
Setét Torony
Admin

Hozzászólások száma : 39
Csatlakozás ideje : 2011. May. 31.
Tartózkodási hely : Hungary

https://asetettorony.hungarianforum.net

Vissza az elejére Go down

Ki a kedvenc negatív szereplőd? Empty Re: Ki a kedvenc negatív szereplőd?

Témanyitás  Ame Deron Szer. Jún. 01, 2011 8:28 pm

Setét Torony írta:Én is hasonlóan érzek a mesterséges intelligenca iránt.
Főleg azok mozgatják meg a fantáziám, amelyek emberi érzésekre, cselekedetekre, életre törekednek.
Sokáig kislányként meg is voltam róla győződve, hogy minden gépnek lelke és tudata van, csak titkolják. Hosszan kérleltem a tévét, ha elromlott, hogy ugyan már szedje össze magát, az autónknak pedig a lelkére kötöttem, hogy nagyon vigyázzon a szüleimre az úton. Smile

Es szoktal elkoszonni targyaktol, mielott kidobod oket? En meg szoktam koszonni nekik, hogy jo szolgalatot tettek, kulonben ugy erzem, elarulom oket. Minel regebbi es/vagy bonyolultabb szerkezetrol van szo, annal inkabb eselyes ez a szertartas, tehat mondjuk a regi hutonktol egesz hosszan bucsuztam, es felideztem minden hozza fuzodo emlekem.
Ame Deron
Ame Deron

Hozzászólások száma : 53
Csatlakozás ideje : 2011. Jun. 01.
Tartózkodási hely : Ireland

http://fiannafail0.deviantart.com/

Vissza az elejére Go down

Ki a kedvenc negatív szereplőd? Empty Re: Ki a kedvenc negatív szereplőd?

Témanyitás  Setét Torony Pént. Jún. 03, 2011 4:16 am

A tárgyak kidobásának gondolatától is kiráz a hideg. : ) Csak végső esetben válok meg tőlük.
Mondjuk nálam fordított a helyzet. Az egyszerűbb dolgokhoz sokszor jobban kötődöm, mint a bonyolultakhoz. Egy bögre jobban a szívemhez nő, mint egy hűtő.
Azt hiszem nálam a kötődés mértéke a KÖZÖS együttműködésen alapul. Egy mobilhoz nagyon kötődöm, de egy mosógéphez nem.
Setét Torony
Setét Torony
Admin

Hozzászólások száma : 39
Csatlakozás ideje : 2011. May. 31.
Tartózkodási hely : Hungary

https://asetettorony.hungarianforum.net

Vissza az elejére Go down

Ki a kedvenc negatív szereplőd? Empty Re: Ki a kedvenc negatív szereplőd?

Témanyitás  Ame Deron Pént. Jún. 03, 2011 6:54 am

Setét Torony írta:A tárgyak kidobásának gondolatától is kiráz a hideg. : ) Csak végső esetben válok meg tőlük.
Mondjuk nálam fordított a helyzet. Az egyszerűbb dolgokhoz sokszor jobban kötődöm, mint a bonyolultakhoz. Egy bögre jobban a szívemhez nő, mint egy hűtő.
Azt hiszem nálam a kötődés mértéke a KÖZÖS együttműködésen alapul. Egy mobilhoz nagyon kötődöm, de egy mosógéphez nem.

O nem, az egyszeruseget nem igy ertem, inkabb a hozza kotodo emlekek/erzesek magasrendu voltara. A huto elvesztese igenis megrazo, ha azota ott van, amiota elek, es ismerek minden repedest, bananmatricat rajta.
Ame Deron
Ame Deron

Hozzászólások száma : 53
Csatlakozás ideje : 2011. Jun. 01.
Tartózkodási hely : Ireland

http://fiannafail0.deviantart.com/

Vissza az elejére Go down

Ki a kedvenc negatív szereplőd? Empty Re: Ki a kedvenc negatív szereplőd?

Témanyitás  Susan Delgado Pént. Jún. 03, 2011 7:10 am

Ame Deron írta:
Setét Torony írta:Én is hasonlóan érzek a mesterséges intelligenca iránt.
Főleg azok mozgatják meg a fantáziám, amelyek emberi érzésekre, cselekedetekre, életre törekednek.
Sokáig kislányként meg is voltam róla győződve, hogy minden gépnek lelke és tudata van, csak titkolják. Hosszan kérleltem a tévét, ha elromlott, hogy ugyan már szedje össze magát, az autónknak pedig a lelkére kötöttem, hogy nagyon vigyázzon a szüleimre az úton. Smile

Es szoktal elkoszonni targyaktol, mielott kidobod oket? En meg szoktam koszonni nekik, hogy jo szolgalatot tettek, kulonben ugy erzem, elarulom oket. Minel regebbi es/vagy bonyolultabb szerkezetrol van szo, annal inkabb eselyes ez a szertartas, tehat mondjuk a regi hutonktol egesz hosszan bucsuztam, es felideztem minden hozza fuzodo emlekem.

en az olyan targyakkal vok igy amikre en kerestem meg a penzt, pl kamera, laptop. a kameranak neve is van, a laptopnak meg mindig nem talaltam de matricakkal diszitettem es vigyazok hogy meg ne sertsem az erzekeny lelket
Susan Delgado
Susan Delgado

Hozzászólások száma : 97
Csatlakozás ideje : 2011. Jun. 01.
Age : 88
Tartózkodási hely : Iceland

Vissza az elejére Go down

Ki a kedvenc negatív szereplőd? Empty Re: Ki a kedvenc negatív szereplőd?

Témanyitás  Susan Delgado Pént. Jún. 03, 2011 8:30 am

Setét Torony írta:Nekem Mordred. : ) Egyszerűen nem tudok betelni vele. Amennyire zavart az elején, annyira vált valóságossá, 3 dimenzióssá a saga végére.
Flag viszont abszolút nem fog meg. Nem mondom, hogy nem egy érdekes szereplő, mert az, de nem igazán értem a fejhajtást, ami körülötte van.

engem Flagg olyan szinten hidegen hagy hogy ennel hidegebben mar csak egy fagyaszto szekreny hagyhatna. kedvenc gonosz: talan Rhea. annyira kozhelyesen borzasztoan nagyon gonosz hogy nem lehet nem szeretni. itt is egy kicsit mintha terelve lenne az olvaso hogy mit szabad erezni a karakter irant es ez nalam altalaban az ellentetes iranyban szokott elsulni
Susan Delgado
Susan Delgado

Hozzászólások száma : 97
Csatlakozás ideje : 2011. Jun. 01.
Age : 88
Tartózkodási hely : Iceland

Vissza az elejére Go down

Ki a kedvenc negatív szereplőd? Empty Re: Ki a kedvenc negatív szereplőd?

Témanyitás  Blaine Vas. Jún. 05, 2011 8:41 am

Sziasztok!!!

Először is örülök a fórumnak, meg az oldalnak:)
Szóval, ki a kedvenc negatív figurám?
Blaine a Mono...
Nem tudom miért, de nagyon el lett találva.
Másodszorra pedig Harry Dean...
Blaine
Blaine

Hozzászólások száma : 12
Csatlakozás ideje : 2011. Jun. 05.
Age : 37
Tartózkodási hely : Eger

Vissza az elejére Go down

Ki a kedvenc negatív szereplőd? Empty Re: Ki a kedvenc negatív szereplőd?

Témanyitás  Gondwana Vas. Jún. 05, 2011 8:48 am

Blaine írta:Sziasztok!!!

Először is örülök a fórumnak, meg az oldalnak:)
Szóval, ki a kedvenc negatív figurám?
Blaine a Mono...
Nem tudom miért, de nagyon el lett találva.
Másodszorra pedig Harry Dean...

Szia! Szuper, hogy csatlakoztál. : )
Hát. szegény Harrynek nem túl hosszú szerepe volt, de Eddie által mégis az ember úgy érzi, hogy jól megismerhette őt.
Gondwana
Gondwana

Hozzászólások száma : 53
Csatlakozás ideje : 2011. May. 31.

Vissza az elejére Go down

Ki a kedvenc negatív szereplőd? Empty Re: Ki a kedvenc negatív szereplőd?

Témanyitás  Blaine Hétf. Jún. 06, 2011 7:22 am

Hát igen, Harry barátunk eléggé odatett szegény Eddie egész életének, tehát ő formálta valamilyen szinten.
Blaine
Blaine

Hozzászólások száma : 12
Csatlakozás ideje : 2011. Jun. 05.
Age : 37
Tartózkodási hely : Eger

Vissza az elejére Go down

Ki a kedvenc negatív szereplőd? Empty Re: Ki a kedvenc negatív szereplőd?

Témanyitás  Ame Deron Csüt. Jún. 09, 2011 11:02 pm

Harry egy nagyon idegesito f*szkalap. Persze, mint ilyen, zsenialis.
Ame Deron
Ame Deron

Hozzászólások száma : 53
Csatlakozás ideje : 2011. Jun. 01.
Tartózkodási hely : Ireland

http://fiannafail0.deviantart.com/

Vissza az elejére Go down

Ki a kedvenc negatív szereplőd? Empty Re: Ki a kedvenc negatív szereplőd?

Témanyitás  Gondwana Pént. Jún. 10, 2011 3:12 am

Én azt szerettem Harry-ben, ahogy Eddie szeretni tudta őt. Még akkor is szerette és tisztelte, amikor már ízig-vérig harcossá lett. Persze az már nem ugyan az a szinte gyermeteg imádat volt, de mégis erős volt és megrendíthetetlen.
Gondwana
Gondwana

Hozzászólások száma : 53
Csatlakozás ideje : 2011. May. 31.

Vissza az elejére Go down

Ki a kedvenc negatív szereplőd? Empty Re: Ki a kedvenc negatív szereplőd?

Témanyitás  Susan Delgado Szomb. Jún. 11, 2011 11:22 am

Blaine írta:Sziasztok!!!

Először is örülök a fórumnak, meg az oldalnak:)
Szóval, ki a kedvenc negatív figurám?
Blaine a Mono...
Nem tudom miért, de nagyon el lett találva.
Másodszorra pedig Harry Dean...

erdekes hogy Harryt gonoszkent emlited. sztem nem volt gonosz, csak hogy is hivjak az ilyet aki a masikat erzelmi fuggesben tartja? nem energia vampir. lehet hogy Ame meghatarozasa lesz a pontos. a lenyeg hogy egy beteges szemelyiseg de sztem legabbis nem kifejezett gonosz.
Susan Delgado
Susan Delgado

Hozzászólások száma : 97
Csatlakozás ideje : 2011. Jun. 01.
Age : 88
Tartózkodási hely : Iceland

Vissza az elejére Go down

Ki a kedvenc negatív szereplőd? Empty Re: Ki a kedvenc negatív szereplőd?

Témanyitás  haywire Szomb. Jan. 19, 2013 1:32 am

Blaine és Flagg.
Blaine nagyon el lett találva, nem megalkotni vétek lett volna.
Flaggről meg nem tudom miért de számomra érdekes figura.
számomra Mordred volt zavaró a könyvben...nem dobnám ki belőle, mert vele teljes a történet, de valahogy mégse az igazi, lehetett volna még csiszolni rajta.

haywire

Hozzászólások száma : 16
Csatlakozás ideje : 2013. Jan. 18.

Vissza az elejére Go down

Ki a kedvenc negatív szereplőd? Empty Re: Ki a kedvenc negatív szereplőd?

Témanyitás  Gondwana Szomb. Jan. 19, 2013 5:41 am

haywire írta:Blaine és Flagg.
Blaine nagyon el lett találva, nem megalkotni vétek lett volna.
Flaggről meg nem tudom miért de számomra érdekes figura.
számomra Mordred volt zavaró a könyvben...nem dobnám ki belőle, mert vele teljes a történet, de valahogy mégse az igazi, lehetett volna még csiszolni rajta.

Lehet, hogy másodszori olvasásra jobban el tudod helyezni majd Mordred-et is. Sokaknak csak idővel vált ő elfogadhatóvá.
Gondwana
Gondwana

Hozzászólások száma : 53
Csatlakozás ideje : 2011. May. 31.

Vissza az elejére Go down

Ki a kedvenc negatív szereplőd? Empty Re: Ki a kedvenc negatív szereplőd?

Témanyitás  Gothic Lady Pént. Feb. 01, 2013 2:02 am

A Bíbor Király maga. Évekkel ezelőtt olvastam a Nem jön szemere álmot (Insomnia),abban tűnik fel King könyvei között elsőként. Valahogy teljesen magával ragadott és azóta Bíbor Király-mániás lettem,ha lehet így fogalmazni. Összekutattam mindent,hogy melyik könyveiben szerepel még,honnan meríthetett,más szerzők hasonló figurái,mitológia stb stb stb. A Toronyra is így bukkantam,miatta kezdtem olvasni. Hogy miért,azt nehezen tudnám szavakba önteni: Megfogott,a szó legtisztább értelmében. Richard Dawkins,az Oxford University közismert biológia professzora a mém-elméletével magyarázná ezt szerintem,a mémek leegyszerűsítve elme-vírusok,kulturális csomagok,amik az agyat fertőzik és replikációra késztetik,replikálására késztetik a gazdaszervezetet,azaz minket. Mémnek titulálja pl a divatot is,bármi ami az elmére hat és kényszeresen tovább akarjuk adni,beszélni róla,foglalkozni vele. Elsőként az Önző gén c.művében veti fel és mára már tudományággá(!) nőtte ki magát,mint memetika. Biológiai hátterét kutatják.
A Király nem hétköznapi negatív figura,ahogy a Demons and Wizards a Crimson King c.dalában megfogalmazza, "I'm the Good Man, I'm the Dark Man". Negatív és logikátlan,még a káoszban felfedezhető az ő logikája is,szerintem. És maga a misztikussága és a tény,hogy King egyéb könyveiben is feltűnik,mert nála minden mindennel összefügg,még felcsigázóbb:)
Gothic Lady
Gothic Lady

Hozzászólások száma : 13
Csatlakozás ideje : 2013. Jan. 26.
Age : 31
Tartózkodási hely : Can'-Ka No Rey

Vissza az elejére Go down

Ki a kedvenc negatív szereplőd? Empty Re: Ki a kedvenc negatív szereplőd?

Témanyitás  Kilgores Szer. Márc. 18, 2015 10:48 pm

Sziasztok! Bár látom éléggé kihalt a forum, hátha erre téved valaki és kapok választ a kérdésemre. Very Happy Elkezdtem olvasni a sorozatot, most, hogy jönnek az új kiadások. Még csak a negyedik kötetnél tartok, de egy valami nem világos. Most Walter és Marten egy személy vagy két különböző? Mert hol annak tűnik, hol nem... Nem tudom, hogy jó helyre írtam, de ez tűnt a legalkalmasabb topicnak, habár nagyon gyorsan mentem a végére, mert nem akartam egy spoilert sem benyelni Very Happy
Kilgores
Kilgores

Hozzászólások száma : 1
Csatlakozás ideje : 2015. Mar. 18.

Vissza az elejére Go down

Ki a kedvenc negatív szereplőd? Empty Re: Ki a kedvenc negatív szereplőd?

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.