A Setét Torony
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hogy találtál a könyvre?

5 posters

Go down

Hogy találtál a könyvre? Empty Hogy találtál a könyvre?

Témanyitás  Gondwana Szomb. Jún. 11, 2011 7:47 pm

Hát igen, ez a kérdés nekem mániám. Talán azért, mert részemről csupán a szerencse műve volt és hihetetlen elképzelni, hogy akár az életem alakulhatott volna a Setét Torony nélkül is.
Szóval én úgy 12 évesen a Corában bolyongtam, a szüleimmel mentünk el bevásárolni. Akkoriban nagyon rá voltam kattanva Dean R. Koontz könyveire. Csak tőle voltam hajlandó elolvasni bármit is. (Na, mára ez már erősen megváltozott.) Szóval rögtön a könyv részlegre mentem. Legnagyobb bántanomra és kétségbeesésemre nem volt egyetlen olyan Koontz könyv sem a kínálatukban, amit már el ne olvastam volna tőle. Nagyon elszomorodtam.
Akkor vettem észre az egyik polcon a Setét Torony második kötetét. Tetszett a címe és a borítója. Very Happy
Gondwana
Gondwana

Hozzászólások száma : 53
Csatlakozás ideje : 2011. May. 31.

Vissza az elejére Go down

Hogy találtál a könyvre? Empty Re: Hogy találtál a könyvre?

Témanyitás  Susan Delgado Kedd Szept. 27, 2011 2:14 am

fater rágta a fülem lelkesen hogy olvassam már el, de olvassam már el a pofám istenit, és végül beadtam a derekam
Susan Delgado
Susan Delgado

Hozzászólások száma : 97
Csatlakozás ideje : 2011. Jun. 01.
Age : 88
Tartózkodási hely : Iceland

Vissza az elejére Go down

Hogy találtál a könyvre? Empty Re: Hogy találtál a könyvre?

Témanyitás  Gondwana Csüt. Okt. 06, 2011 9:27 am

Susan Delgado írta:fater rágta a fülem lelkesen hogy olvassam már el, de olvassam már el a pofám istenit, és végül beadtam a derekam

Akkor a kedves apukát innen csókoltatjuk. : )
Gondwana
Gondwana

Hozzászólások száma : 53
Csatlakozás ideje : 2011. May. 31.

Vissza az elejére Go down

Hogy találtál a könyvre? Empty Re: Hogy találtál a könyvre?

Témanyitás  Susan Delgado Csüt. Okt. 06, 2011 10:55 am

Gondwana írta:
Susan Delgado írta:fater rágta a fülem lelkesen hogy olvassam már el, de olvassam már el a pofám istenit, és végül beadtam a derekam

Akkor a kedves apukát innen csókoltatjuk. : )

XD atadom
Susan Delgado
Susan Delgado

Hozzászólások száma : 97
Csatlakozás ideje : 2011. Jun. 01.
Age : 88
Tartózkodási hely : Iceland

Vissza az elejére Go down

Hogy találtál a könyvre? Empty Re: Hogy találtál a könyvre?

Témanyitás  Susan Delgado Csüt. Okt. 06, 2011 10:57 am

Gondwana írta:
Susan Delgado írta:fater rágta a fülem lelkesen hogy olvassam már el, de olvassam már el a pofám istenit, és végül beadtam a derekam

Akkor a kedves apukát innen csókoltatjuk. : )

ja es terjesztem az evangeliumot, egy izlandi ismerosom most rendelte meg a sorozatot ebayen, par het es erkezik, mar alig varom hogy faggathassam h hogy tetszett neki es mi tetszett es miert..
Susan Delgado
Susan Delgado

Hozzászólások száma : 97
Csatlakozás ideje : 2011. Jun. 01.
Age : 88
Tartózkodási hely : Iceland

Vissza az elejére Go down

Hogy találtál a könyvre? Empty Re: Hogy találtál a könyvre?

Témanyitás  haywire Szomb. Jan. 19, 2013 12:15 am

Sziasztok!

Könyvárat bújtam amikor rátaláltam a saga-ra, sajnos jóideig csak a polcon néztem őket, mivel hiányzott az első rész. Beletelt jó két év mire visszakerült, amint megtudtam rögtön kivettem és egy vasárnap délután el is olvastam. Utána a többi részt már saját példányokból olvastam.
A 7 részt 4 év alatt olvastam el, nem azért mert nehéz olvasmány volt, hanem mert köteteken belül is tagolni tudtam a történetet, és bizonyos részeken hónapokat elmélkedtem. Aminek így visszatekintve örülök, hogy nem darlátam le az egészet pár hét alatt. (úgy bizonyos dolgokat nem vettem volna észre, sok dolgot nem tudnék szerintem egymáshoz kapcsolni).
"A Harcos" kötet beszerzése is igen érdekes történet. Boltokba ugye már nem lehet fellelni, antikváriumokba se találtam. Aranyáron találtam itt ott neten, sokat levelezgettem emberekkel, de sehogyse akartak engedni az árából. Könyvesboltokban sokat járok, nézelődök mit érdemes beszerezni, ekkor mindig letámadnak az eladók, hogy mit keresek. Mindig rávágon, hogy a "Harcost" Kingtől, ó szaladnak hogy az ST kötetek itt vannak, itt lesz biztos az is, majd amikor rájönnek, hogy nincs közlöm velük, hogy akkor szétnézek még. Bevált dolog, ajánlom mindenkinek aki eladót akar lerázni. Very Happy
Egyszer sétáltam a városban és találtam egy teaháza kombó könyvesboltot ahol még nem jártam. Bementem jött a kérdés "Mit keresek?" a szokásos itt van, megmutatom, már fel se vettem a dolgot amikor egyszercsak a kezembe nyomta az eladó azt a bizonyos 1.kötetet. Azt a pillanatot nem felejtem el, még vissza is kérdeztem, hogy "ez igazi?" Very Happy. utána célirányosan mentem a pénztárhoz és fizettem, na azóta díszeleg a polcomon a teljes sorozat között. Smile

haywire

Hozzászólások száma : 16
Csatlakozás ideje : 2013. Jan. 18.

Vissza az elejére Go down

Hogy találtál a könyvre? Empty Re: Hogy találtál a könyvre?

Témanyitás  Setét Torony Szomb. Jan. 19, 2013 12:27 am

Hjaj, annyi mindent tudnék a kommented hozzáfűzni, de azért próbálok tömör maradni.
Először is, innen is külön kalapemelés annak a könyvtári tagnak, aki bár két évig ült az ST első részén, de utána mégis összeszedte magát és visszavitte - ezzel esélyt adva másoknak is az utazásra. : )
A Harcos kötet megtalálása tényleg nagyon különleges nap lehetett. Én is jártam már hasonlóan más könyvvel. Tényleg el sem hittem, hogy végre a kezemben tarthatom.
Évekig olvasni egy könyvet? Wow, hát én ilyen önuralomnak a leghalványabb jelét sem mutatom.
Setét Torony
Setét Torony
Admin

Hozzászólások száma : 39
Csatlakozás ideje : 2011. May. 31.
Tartózkodási hely : Hungary

https://asetettorony.hungarianforum.net

Vissza az elejére Go down

Hogy találtál a könyvre? Empty Re: Hogy találtál a könyvre?

Témanyitás  haywire Szomb. Jan. 19, 2013 12:37 am

Szívesen olvasom az összes megjegyzésedet. Elvégre is egy fórum erről szól Smile
évekig olvasni egy könyvet, egy könyvsorozatot....hát én se hittem volna, mert ha olvasok egy könyvet nem tudom letenni. Nagyon rácsodálkoztam én is amikor letettem a könyvet időnként, holott baromira kíváncsi voltam a fojtatásra. Azt, hogy hónapokig elmélkedtem egy-egy könyvön viszont jó volt. Valahogy hosszabbnak tűnt a történet, visszagondolni hogy ez meg ez történt és mi lett belőle, mi minek a következménye. Ezen elmélkedések végén pedig a könyv hívott, hogy fojtassam. Mintha szólt volna hozzám, hogy "Most vegyél le a polcról".

haywire

Hozzászólások száma : 16
Csatlakozás ideje : 2013. Jan. 18.

Vissza az elejére Go down

Hogy találtál a könyvre? Empty Re: Hogy találtál a könyvre?

Témanyitás  Gondwana Szomb. Jan. 19, 2013 5:36 am

Szia! Niki vagyok FB-ról. : )
Hát, én részemről abszolút nem tudok könyvet lassan olvasni. Max ha nagyon sok a munka, és összefolynak a szemem előtt a betűk, akkor előfordulnak kisebb szünetek. De tudom, hogy vannak olyan csodalények, akik ezt meg tudják állni és pont azért olvasnak lassabban, kisebb szünetekkel, mert élvezik. Számomra ez abszolút lehetetlen. : )
Gondwana
Gondwana

Hozzászólások száma : 53
Csatlakozás ideje : 2011. May. 31.

Vissza az elejére Go down

Hogy találtál a könyvre? Empty Re: Hogy találtál a könyvre?

Témanyitás  Gothic Lady Pént. Feb. 01, 2013 2:07 am

Hajtóvadászat során:D Jópár évvel ezelőtt kezdődött,biztosan a Ka szele csapott meg King - Nem jön szememre álom c.könyvének olvasása közben. A könyvben felbukkan a Bíbor Király és olyan hatással volt rám a figurája,hogy eszeveszett kutatásba kezdem,hogy hol mindenhol tűnik még fel ez a szerzet. Voltak könyvek,amelyek már megvoltak otthon és szerepel bennük,a többit hozzávettem. Így,a google-n keresgélve adta ki nem,hogy a Setét Toronyban központi figura és ez indított el utamon a Sugár mentén. Ennyi a történet és bizony a Királyt leszámítva is nagyon beleszerettem a kötetbe,mivel az egyetlen olyan könyv,amibe olyan szinten beleélem magam,hogy ténylegesen mintha én is ott lennék,félelmetes,de jó érzés:) Sok könyvet olvastam már sok szerzőtől,de ezt az érzést csak a Toronynál tapasztalom.
Gothic Lady
Gothic Lady

Hozzászólások száma : 13
Csatlakozás ideje : 2013. Jan. 26.
Age : 31
Tartózkodási hely : Can'-Ka No Rey

Vissza az elejére Go down

Hogy találtál a könyvre? Empty Re: Hogy találtál a könyvre?

Témanyitás  Gondwana Pént. Feb. 01, 2013 10:25 pm

Nagggyon kíváncsi leszek, hogy mi lesz a véleményed a Bíbor Királyról, ha befejezted az ST sorozatot. Smile (Spoilerekkel itt is nagyon vigyázz, tele velük a fórum.)
Gondwana
Gondwana

Hozzászólások száma : 53
Csatlakozás ideje : 2011. May. 31.

Vissza az elejére Go down

Hogy találtál a könyvre? Empty Re: Hogy találtál a könyvre?

Témanyitás  Gothic Lady Csüt. Feb. 14, 2013 4:10 am

Gondwana írta:Nagggyon kíváncsi leszek, hogy mi lesz a véleményed a Bíbor Királyról, ha befejezted az ST sorozatot. Smile (Spoilerekkel itt is nagyon vigyázz, tele velük a fórum.)
Valószínűleg ugyan az mint most,már pár dologban utána olvastam:) Szeretem a spoilereket,mint említettem. Csak moderálom az irántuk való éhségemet,hogy még is csak élmény legyen majd a végkifejlet:)
Gothic Lady
Gothic Lady

Hozzászólások száma : 13
Csatlakozás ideje : 2013. Jan. 26.
Age : 31
Tartózkodási hely : Can'-Ka No Rey

Vissza az elejére Go down

Hogy találtál a könyvre? Empty Re: Hogy találtál a könyvre?

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.